Hearthstone Başlangıç ​​Kılavuzu

Warcraft evreninin büyük bir hayranı iseniz, Hearthstone oyunu tüm zamanların en sevdiği karakterlerin tadını çıkarmak için doğru yerdir. Nereden başlayacağınızı bilemeyeceğinizden, bu Hearthstone başlangıç ​​kılavuzunda oyundaki en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını bir araya getirdik. Büyük oyun sırlarının kilidini açmak ve bir profesyonel gibi oynamaya başlamak için okumaya devam edin.

Bildiğiniz gibi espor oyunları son yıllarda büyük bir patlama yaşadı ve bizlerde bu anlamda sizlere espor oyunları eğici kılavuzlar hazırlamaya çalışıyoruz. Daha önceki içeriklerimizde Yeni Başlayanlar için Smite Rehberi ile, Smite oyunu ve bahisleri hakkında faydalı bilgileri paylaşmıştık. Bu makalemizi de inceleyerek oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hearthstone Nedir ?

Bu ücretsiz oynanabilen kart tabanlı oyun, en popüler oyun evrenlerinden birine dayanmaktadır. Daha önce Warcraft oyunlarından birini oynadıysanız, yeni oyundaki karakterlerin çoğuna aşina olacaksınız. Hearthstone, oyuncular tarafından seçilebilen çeşitli oyun platformları ve kartlara sahiptir. Tüm kartlar, rakibini yenmek için kullanılabilecek güç ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Amacınız, düşmanın sağlık oranını sıfıra indirmek. Büyüleri ve eşsiz kahraman yeteneklerini kullanmak için mana seviyenizi yükseltmeniz gerektiğini unutmayın.

Oyuna Nereden Başlamalısınız ?

Oyun dört tür kart içerir. Savaş sırasında, bir oyuncu bir Minion’u çağırabilir, bir büyü kullanabilir , silah alabilir ve bir kahraman seçebilir. Oyuncu dokuz sınıftan birinden kart seçerek başlar. Yeni başlayanlar için bu Hearthstone eğitiminde, her sınıfı ayrı ayrı ele alacağız ve faydaları, olumsuz tarafları hakkında daha fazla şey keşfedeceğiz.

Yeni Başlayanlar için Hearthstone Kahraman Rehberi

Druidler oyundaki ana kahramanlardan biridir. Temsilcileri Malfurion Stormrage, düşmanı önemli ölçüde zayıflatan bu sırada kullanıldığında rakibe saldırmasına izin veren Shapeshift adlı benzersiz bir güce sahiptir. Buna ek olarak, nihai seçme yeteneği, bir oyuncuya kullanıldığında çoklu efektler arasından seçim yapma olanağı sağlar. Bu tür yetenekler yalnızca bu belirli kahraman sınıfı için kullanılabilir. Oyuncular, Druid kartlarından birini oynarken seçim yapmak için birçok strateji ve fırsata sahip olacaklar. Wrath ve Starfire gibi kartların elinizde olduğundan emin olun çünkü bu ikisinin kombinasyonu destede daha iyi kontrol sağlayacaktır. Vahşi büyüme kartı ile rakiplerinize karşı güçlü büyüler kullanmaktan ve mana seviyenizi yükseltmekten çekinmeyin.

Paladinler yeteneklerini güçlendirmeye ve rakiplerini zayıflatmaya büyük önem veren eşsiz kahramanlardır. Uther Lightbringer, kahraman gücünü, minyon olarak yan yana savaşması için bir işe çağırmak için kullanıyor. Bunun yanı sıra, İlahi Kalkan’ın yeteneği, öldürmesi o kadar kolay olmayan ve düşmana önemli zararlar verebilecek çok güçlü canavarlar çağırıyor. Dahası, yeni başlayanlar için bu Hearthstone eğitiminde, Paladinlerin bu yaratıkların yenilmesinin neredeyse imkansız olduğu bir ordusunu kolayca toplayabildiğinden bahsetmek istiyoruz. Bir şansınız olduğunda kutsama büyüsünü kullandığınızdan emin olun, çünkü sadece rakibin kahramanlarına değil, aynı zamanda minyonlarına ve ek yaratıklarına da zarar verir. Eğer eşitlik büyüsünden hemen sonra kullanırsanız, size zaferi getirmesi muhtemeldir.

Şamanlar, temsilcileri Thrall ile birlikte, onları çok güçlü ve kullanışlı kahramanlar haline getiren güçlü hasar ve iyileştirici büyüler kullanırlar. Totemik çağrıları güverteye rastgele bir totem ekler. Raid Leader veya Bloodlust gibi ek büyülerle parlatmazsanız, bu yaratıklar başlangıçta işe yaramaz. Sonuç olarak, rakibe kötü ya da kahramanlarınızı iyileştirebilecek güçlü yaratıklardan birini alırsınız. Bu kahramanlar ana silahları olarak büyük büyüler kullanıyorlar.

Rogues korkusuz ve acımasız suikastçilerdir. Örneğin Valeera Sanguinar, kahramanı ek bir silahla donatan Dagger Mastery gücüne sahiptir. Bu, kahramanın ek bir silah kartı kullanmadan sağlık seviyesinin 2 puanın altındaki rakiplerini yok edebileceği anlamına geliyor. Bu gücün bu sınıf için benzersiz olduğunu ve diğer kahramanlar için mevcut olmadığını unutmayın. Seçilen oyun tarzına bağlı olarak, Rogues güverte üzerinde çok hızlı bir şekilde kontrolü ele geçirebilir. Questing Adventurer ve Mana Addict gibi çeşitli kombo kartlar rekabet avantajı sağlar ve kahramanın saldırı yeteneğini maksimuma çıkarır. Kombo kartları birbiri ardına kullanırsanız bonus kazanırsınız. Hasar seviyesinde bir artış veya ek bir kart olabilir.

Garrosh Hellscream gibi savaşçılar çoğunlukla silahlar ve güçlü köleler kullanırlar. Güçlerini zırh eklemek ve kendilerini düşmanlardan korumak için de kullanıyorlar. Bu kahramanlar esas olarak agresif bir oyun stili seçerken kullanılır. Hasar getirmek veya tanklar gibi ana kahramanlarınız için onları almak için yaratıkları çağırın. Kombo kartları kullanırken oyuncular hasar seviyesini artırarak rekabet avantajı elde edebilirler. Battle Rage ve Armorsmith gibi kartlar, kahramanınız her hasar gördüğünde ek kartlar almanıza veya zırh kazanmanıza izin verir.

Mage’nin ana gücü, tıpkı diğer kahramanlar gibi 2 mana bedeline mal olan ama aynı zamanda bir puan doğrudan hasar veren Fireblast. Bu güç İlahi Kalkan yeteneğini devre dışı bırakabilir veya alay hareketi kullanan kahramanlara zarar verebilir. Büyücüler çok çeşitli büyüler kullanır ve güçlü yaratıklar diyebiliriz. Büyülerin, kendi yaratıklarınızı güçlendirmek ve rakiplere zarar vermek için kullanılabileceğini unutmayın.

Avcılar, yeni başlayanlar için Hearthstone’daki en iyi kahramanlardan biridir. Düşmana 2 hasar puanı getirmek için Steady Shot gücünü kullanıyorlar. Ancak bu gücün sadece rakibin kahramanına karşı kullanılabileceğini ve ek yaratıkları etkilemediğini unutmayın. Hunter kartlarını oynarken, savaşta size yardımcı olması için Timber Wolf ve Tundra Rhino’yu aradığınızdan emin olun. Bu yaratıklar oyunun başında çok etkili olabilir. En güçlü kart, diğer oyuncuların yaratıkları her öldüğünde kilit yetenekleri artan Scavenging Hyena’dır. Oyunu bir turda kazanmak istiyorsanız, Hounds Unleash kartını kullanın. Rakiplerinize saldırmak için en ucuz yaratıklarınızı ve canavarınızı kullanmanızı sağlar. Sonuç olarak, oyunu kazanırsınız veya rakibe ölümcül hasar verirsiniz.

Warlock’un gücüne Life Tap denir. Sadece rakibe 2 hasar puanı kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda oyuncu için ek bir kart çeker. Her ek kart rekabetçi bir avantaj elde etmenize yardımcı olabileceğinden Hearthstone oyununa başlamanın en iyi yollarından biridir. Bu kahramanlar karanlık büyüler kullanır ve savaşı kazanmanıza yardımcı olabilecek kana susamış yaratıklar çağırır. Örneğin Infernal, yüksek düzeyde sağlık ve güce sahip olan ve geçici olarak kahramanınızın yanında savaşacak olan öfke ve öfke dolu bir köledir. Warlocks için oynarken, Lord Jaraxxus kartını kullanmanın kahramanınıza 15’e kadar sağlık puanı ekleyebileceğini ve savaş sonucunu önemli ölçüde değiştirebileceğini unutmayın.

Rahipler şifanın efendileridir. Sağlık seviyelerini yükseltmek için kendilerine ve diğer müttefiklerine yardımcı olabilirler. Bu yetenek, Inner Fire gibi kartlarla kullanıldığında veya Northshire Cleric yaratık çağrıldığında önemli ölçüde gelişir. Müttefiklerinizi korumanıza ve minyonlarınızın çok çabuk iyileşmesine yardımcı olacak. Ama rahiplerin iyi olduğunu düşünmeyin. Ayrıca kahramanın güç türünü değiştirmek ve hasar vermek için Shadowform ve Mind Blast gibi karanlık büyüler kullanabilirler. Ayrıca, Holy Nova kartı müttefiklerinizi iyileştirmek ve aynı zamanda rakibe hasar vermek için kullanılır.

Hearthstone Oyununa Başlamanın En iyi Yolu Nedir ?

Gördüğünüz gibi, bazı kölelerin, büyülerin ve kahraman güçlerinin birleşimi, rakipleriniz için ölümcül bir dönüşe neden olabilir. Temelleri en baştan öğrendiğiniz sürece yeni başlayanlar için Hearthstone oynamak kolaydır. Bu oyun tüm kazanan kombinasyonları hatırlamak için çok zaman ve sabırın yanı sıra iyi bir bellek gerektirir. Hearthstone başlangıç ​​kılavuzumuzun kahramanlar ve onların gelecekteki savaşlarınızda kullanabileceğiniz yetenekleri hakkında temel bilgileri sağlayabileceğini umuyoruz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir