Pokerde Kaybettiren Sebepler

Daniel Negreanu, YouTube kanalında pokerde kaybedebileceğiniz beş nedenden bahseden bir video yayınladı. Bu, bazılarına “clickbait” videosu gibi gelse de, aslında oyunda mücadele eden herkes için çok önemli bir konu.

Bu videonun çalışmasının bir nedeni, şu anda hala oyunun önde gelen oyuncularından biri olan bir Poker Salonundan geliyor olması. Henüz videoyu izlemediyseniz, bu makalenin geri kalanını okumadan önce bir göz atın.

Yani ne düşünüyorsun? Onunla aynı fikirde misin? Bu listeye eklemek için başka bir şey düşünebilir misin? Kafalarımızı bir araya getirdik ve Daniel’in listeye ekleyebileceğiniz üç ek neden daha ekledik.

Daniel, oyuncuların kaybettikleri için önemli bir neden olarak oyunlarında çok öngörülebilir olmalarından bahsetti. Bu doğru olsa da, daha fazla oyuncu kaybediyor çünkü oyunlarını geliştiremediler. Ne anlama geliyor ? Poker, özellikle No Limit Hold’em, her zaman gelişmektedir. Bir insanı 1999’da kazanan bir oyuncu haline getiren aynı taktikler, 2009’daki bazı taktiklerin 2019’da işe yaramadığı gibi daha öncede yaramadı.

Son birkaç yıl içinde oyundan etkili bir şekilde yok olan bazı poker oyuncularını düşünün. Bazıları değişen oyunla evrimleşemediler ve sonuçta oyundan çıkmaya karar verdiler ya da en azından oldukları seviyelerde oynamaya devam ettiler. Eğer oyununuzu ve stratejinizi, pokerde normlara ayak uydurabilmek için sürekli geliştirmeye çalışmıyorsanız, o zaman geride kalacaksınız ve muhtemelen kaybetmeye başlayacaksınız.

Poker turnuvalarında para kazanan rekreasyonel ve profesyonel oyuncuların olduğu doğru olsa da, çoğunluk bu doğru değil. En büyük yıldızlar bile, zamanın % 70’inde başarısız oluyor. Aynı şey poker için de geçerlidir muhtemelen 10 turnuvadan 7’sinde kaybediyor. Bir turnuva oyuncusu iseniz, satın alımlarınızla karşılaştırıldığında ne kadar harcadığınızı takip etmeye başlayın.

Poker Oyun Çeşitleri ve Poker Kuralları başlıklı içeriğimizde de poker oyun çeşitleri ve kuralları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Herkese bol şans ve kazançlar dileriz.

 

Konuda 1 Yorum Var

  1. Pingback: Tipobet365 Giriş Adresi Değişmiştir | Tipobet

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir