Bitcoin Poker ile ilgili Merak Edilenler

Bitcoin veya BTC muhtemelen dünyanın ilk başarılı ademi merkeziyetçi “kripto para birimi” dir. Satoshi Nakamoto tarafından geliştirilen Bitcoin mali veya hukuki düzenlemeden kişiye doğrudan aktarılır. Askeri seviyeli anahtar erişimi ve şifreleme ile desteklenen Bitcoinde yapılan tüm işlemler güvenli ve doğrulanmıştır.

Bitcoin “protokolü”, sanal para arzını, dolaşımdaki toplam Bitcoin sayısı 2140 yılında 21 milyona ulaşana kadar kademeli olarak artıracak şekilde programlanmıştır.

Bitcoin’leri sanal para birimi olarak kullanan çoğu kişi BTC’lerini Bitcoin borsalarında alıp satıyor. Avrupa’da ve ülkemizde birçok farklı popüler Bitcoin borsası bulunmaktadır. Daha önce çevrimiçi bir e-cüzdan kullananlar (PayPal, Neteller, Skrill, vb.) Bitcoin hesabını çalıştırmakta zorluk çekmeyecektir.

Bitcoin 2009’da ilk kez tasarlandığında, birçok insan bu yeni şifreleme para biriminin değerin nasıl depolandığı ve aktarıldığı üzerinde nasıl bir etki yaratacağını bilmiyordu. Bitcoinler doğrudan herhangi bir finansal kurumu olmayan kişiden kişiye aktarıldığından, tüm süreç çok daha basit ve yalındır. Daha da sıra dışı olan şey, bitcoin’lerin herhangi bir devlet kuruluşu tarafından bağlı olmadığı ya da kontrol edilmediği gerçeğidir.

Herhangi bir şirket ya da devlet kuruluşu olmadığı için Bitcoin’in kolayca güvenilebilecek bir para birimi olmadığına inanmak istenebilir. Bununla birlikte konunun gerçekliği, her Bitcoin işleminin orada teknolojik olarak en gelişmiş siber güvenliğin bir kısmı tarafından güvence altına alınmasıdır. Şifreleme yöntemleri, her işlemin herhangi biri tarafından görüntülenip doğrulanabilmesine rağmen, kişisel bilgilerinizi halka açıklanmaktan koruyacak düzeyde bir anonimlik seviyesi olduğunu garanti eder.

Özünde, Bitcoin bir blockchain tarafından desteklenmektedir. Bu blok zincir, dolaşımdaki toplam bitcoin sayısının herkes tarafından doğrulanabilmesini sağlar. Blockchain ayrıca dışarıda kimsenin olmadığını, sadece bitcoin’leri yarattığını ve biriktirdiğini kanıtlamaya hizmet ediyor. Kaç dolar bastıklarını yayınlamayan Federal Reserve’den farklı olarak, Bitcoin temel blok zinciri, herkesin herhangi bir zamanda kaç bitcoin dolaşımda olduğunu bilmesini sağlar. Artık bitcoinlerin ne olduğu ve modern para birimleri ve bankacılık alanında nasıl çalıştıkları hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olduğunuza göre, Bitcoin’in insanların poker oynama biçiminde nasıl bir devrim yarattığını anlamak ilginizi çekebilir.

Bitcoin Poker’de Para Çekme ve Yatırma işlemleri

Çevrimiçi poker oynamaya gelince, oyuncu hesabınıza para yatırma ve kazancınızı ödeyebilme hızı sizin için mükemmel siteyi seçmede çok önemlidir. Genel olarak konuşursak, Bitcoin işlemleri anında, hemen oynanabilecek fonları görecek şekilde gerçekleşir. Para çekme işlemleri de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilir, böylece çekilen paralar hemen hemen her zaman bitcoin cüzdanınızda kullanabilirsiniz.

Oynamak istediğiniz poker seviyesine gelince o sizlerin tercih ettiği siteye göre değişiklik gösterebilir. Ödeme anlamında Bitcoin’de herhangi bir sınır yoktur arkadaşlar dilediğiniz miktarlarda yatırım yapabilirsiniz. Tipobet sitesinde de Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullanarak ödeme işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bitcoin Poker’in Farkı Nedir ?

Geleneksel çevrimiçi poker ve Bitcoin poker arasında bir fark yoktur. Tek gerçek fark, ABD Doları ve diğer geleneksel para birimleriyle poker oynamak yerine, bitcoinlerle oynamanızdır. Bu başlangıçta kafa karıştırıcı olabilir, ancak bir Bitcoin değerinin nasıl kullanmaya alıştığınız para birimlerinin değeri ile ilgili olduğunu anladığınızda aralarında hiçbir farkın olmadığını anlayacaksınız.

Bitcoin ile çevrimiçi poker oynamak açısından üç ana avantaj vardır :

  • Hükümetlerin Bitcoinleri ele geçirme yetkisi yoktur ve Bitcoin sahipleri paralarıyla istedikleri her şeyi yapma özgürlüğüne sahiptir.
  • Üçüncü bir tarafın Bitcoin işlemlerini durdurması mümkün olmadığından ve bu nedenle bir Bitcoin vergi sistemini uygulamak için uygun bir yol olmadığından, çevrimiçi Bitcoin pokerinden elde edilen gelir vergiden muaftır.
  • Döviz bozdurma işlemleri ve işlem maliyetleri bir çevrimiçi poker oyuncusunun karlılığında önemli bir fark yaratabilir. Bitcoin gönderme ve alma, kullanıcıların Bitcoin istemcisini çalışır halde tutmalarını ve diğer bilgisayarlara bağlı olmalarını gerektirir. Bitcoin’lerle çevrimiçi poker oynamak isteyenler, Bitcoin ağının başarısına yardımcı oluyor ve düşük işlem maliyetleri ile ödüllendiriliyor.

Bitcoin Poker’in Dezavantajları Nelerdir ?

Birincisi, Bitcoin’in değeri (diğer, daha yerleşik para birimleri ile karşılaştırıldığında) oldukça değişkendir ve bir gün veya bir hafta içinde oldukça çarpıcı bir şekilde hareket edebilir. Bununla birlikte, Bitcoin’in değer kaybettiği kadar hızlı bir şekilde değer alabileceği belirtilmelidir, bu yüzden bazen bu bir dezavantajdan ziyade bir avantajdır.

Diğer bir dezavantaj Bitcoin cüzdanlarının kaybedilmesi olabilir. Sabit diskinizde saklanmak, bir bilgisayar çökmesi veya virüs, cüzdanınızı erişilemez hale getirmekle tehdit eder. Cüzdanlar artık nadiren kaybolsa da, Bitcoin pokerini oynamadan önce hala mümkün olan bir şey ve göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir. Her işlemden sonra Bitcoin cüzdanınızın çıkarılabilir bir depolama aygıtına yedeklenmesi önemle tavsiye edilir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir